سیستم RFID

نوشته شده در نوشته شده در دسته‌بندی نشده

بدون شک یکی از بزرگترین مشکلات کلیه مدیران در سازمان ها و کارخانجات بزرگ، مدیریت انبار می باشد. میزان ورودی و خروجی کالا، موجودی انبار، صحت اطلاعات، جلوگیری از فساد مواد غذایی، خروج صحیح مواد از انبار با توجه به زمان ورود آن، چینش صحیح کالا، جلوگیری از سرقت و … از عواملی هستند که همواره در مدیریت انبار بسیار مهم و تأثیر گذار می باشند.

حال انباری را تصور کنید که کلیه اطلاعات فوق را به طور اتوماتیک و بدون دخالت انسان و در هر لحظه از شبانه روز تنها با فشردن چند دکمه در اختیار شما می گذارد. انباری که شمارش و ردیابی کالا در آن به طور کاملاً اتوماتیک و لحظه ای انجام می شود. سیستمی که در آن از تکنولوژی RFID جهت مدیریت استفاده شده است.

در انبارهای مبتنی بر سیستم RFID، به هر کالا، کارتن و یا پالت، یک تگ RFID چسبانده خواهد شد. و در محل درب ورود و خروج و یا در تمامی انبار (بسته به نوع سیستم درخواستی) ریدرهای RFID قرار خواهد گرفت. حال کافی است نرم افزار انبار را بر روی سیستم خود نصب نموده و از اطلاعات انبار خود لذت ببرید.

کلیه اطلاعات مربوط به ورود و خروج کالا، محل قرارگیری، موجودی کالا، ورود و خروج غیرقانونی کالا، بازگشت کالا به انبار و … را به طور کاملاً اتوماتیک و در لحظه (آنلاین) بدون نیاز به دخالت انسان مشاهده نمایید. کابوس انبارگردانی برای کارکنان و مدیران دیگر به تفریحی روزانه تبدیل خواهد شد. کافی است با یک ریدر قابل حمل در انبار قدم بزنید تا کلیه کالاهای موجود در انبار در ریدر شما لیست شده و به سادگی عملیات انبارگردانی را انجام دهید. دیگر مدیریت انبار کاری سخت و پیچیده نخواهد بود، شما می توانید از آنچه در انبار می گذرد، به سادگی و با بیشترین جزییات اطلاعات داشته باشید. انبار گردانی عملی سالیانه با مشکلات فراوان و تناقض هایی غیر قابل ردیابی نخواهد بود بلکه می توان آن را در پایان هر روز کاری با سهولت تمام انجام داد تا بتوانیم هر مشکل را به راحتی ردیابی و برطرف نمایید.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *