پالایش، تبدیل و انتقال داده

ارزش هر سامانه مبتنی بر بانک اطلاعاتی، بر اساس داده های آن می باشد. پیشرفت و توسعه همراه با نوآوری در حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار، در جهت بهبود کارایی سامانه های نرم افزاری و پوشش انتظارات کاربران، علاوه بر چالش در تغییر نرم افزار کاربر، مشکل انتقال داده ها از سامانه قبلی به سامانه جدید را نیز در بر دارد، مشکلی که شاید از دید کاربر چندان مهم و با ارزش نبوده ولی ارزش هر سامانه در فرآیند کاری و گزارشات مدیریتی و تصمیم ساز متکی به داده ها، یکپارچگی، درستی و اعتبار، جامعیت و قابل اعتماد بودن داده های آن سامانه می باشد. از اینرو پالایش، تبدیل و انتقال داده، فرآیند بسیار مهمی خواهد بود که ممکن است ارزش آن حتی از ارزش نرم افزار بالاتر باشد.

کدگذاری

به جای استفاده از نام و مشخصات طولانی کالاها معمولاً برای هر یک از اقلام انبار یک شماره شناسایی منحصر به فرد اختصاص می دهند که در تمام مراحل سفارش ، انبارش ، و مصرف، کاربرد گسترده دارد. کد گذاری نخستین گام در راه برقراری نظم معنا دار در سیستم های اطلاعاتی به شمار می رود به عبارت دیگر کدگذاری یعنی شماره بندی منطقی کالاها بطوری که کلیه اشخاص قادر باشند با زبانی مشترک و قابل فهم نسبت به شناسایی کالا اقدام کنند.هدف اساسی شماره گذاری کالاها ابتدا شناخت و کنترل اجناس و کالاهای مشابه ، سپس تفکیک آنها از یکدیگر می باشد. و در نهایت آماده سازی و نگهداری کلیه اقلام موجود در انبار به منظور استفاده آتی در برنامه های نرم افزاری رایانه ای است.

سیستم های ردیابی

ردیابی محصول به معنای مشخص کردن وضعیت جاری آن و شناسنامه اش می باشد لذا ردیابی در ایستگاه های مختلف با اهداف مشخصی می تواند تعریف شود ردیابی محصول براساس سریال یا بارکد آن صورت می گیرد لذا اطلاعاتی که در ردیابی قابل استفاده است شامل مشخصات مکانی و مشخصات فروش آن می باشد از جمله اینکه چه زمانی تولید شده؟چه زمانی به انبار وارد شده(رسید شده)؟چه زمانی از انبار خارج شده(حواله شده)؟برای کدام مشتری ارسال گردیده؟ و …

سیستم های بسته بندی و کنترل کیفی

پس از اتمام تولید محصول، در پایان خط، زمانی که محصول آماده بسته بندی و انتقال به انبار می باشد ایستگاهی تحت عنوان ایستگاه بسته بندی برای یک یا چند خط تولید در نظر گرفته می شود که بر اساس آن هر محصول با توجه به ویژگی های خاص خود دارای شناسنامه معتبر شده که بیان گر خصوصیات اصلی آن محصول می باشد بادر نظر گرفتن زمان تولید، بسته بندی و مشخصات ایستگاه و اپراتور خط و اختصاص سریال به محصول ، شناسنامه آن منحصر به فرد شده و براساس آن بارکد تولید، لیبل آن چاپ و بر روی محصول الصاق می شود.
پس از لیبلینگ محصول، کیفیت محصول در واحد کنترل کیفی بررسی می شود و پس از صدور رسید، به موجودی انبار اضافه می شود که پس از انتقال به انبار آمار مقایرت بین تولید و انبار به راحتی قابل پیگیری خواهد بود.

سیستم های برچسب زنی

از ایستگاه برچسب زنی زمانی استفاده می شود که تنها برای شناسنامه دار کردن محصول نیاز به ثبت مشخصات و ویژگی های آن محصول باشد.در واقع این ایستگاه وابسته به خط تولید نمی باشد لذا مشخصات ویژه ای که جهت ردیابی محصول در نظر گرفته می شود می تواند اپراتور برچسب زنی و زمان انجام آن باشد.سایر موارد همانند بخش بسته بندی دنبال خواهد شد.

سامانه های مدیریت فرآیندها

سیستم های انبار

از جمله سیستم های مفید و البته پرکاربرد در مراکز صنعتی و غیر صنعتی ، سیستم های انبارداری هستند که علاوه بر تسهیل امور برای مامورین انبار، دقت بسیار بالایی در ساماندهی کالاها دارند و همچنین باعث کاهش چشمگیر درصد اشتباهات، هزینه های زمانی و مالی مربوط به انبار و تراکنش های بیهوده و غیر ضروری می شود.از دیگر مزایای این سیستم ها، به روز رسانی اطلاعات همزمان با جمع آوری و ثبت داده ها در عملیاتی نمودن و بهره برداری آن به روش Online می باشد؛ که در نتیجه این عملیات، موجودی انبار یا گردش های فیزیکی محصولات به صورت لحظه ای و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا(از جمله بارکد و RFID ) در هر لحظه قابل شناسایی، ردیابی و کنترل می باشد.

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی ابزاری قدرتمند و منحصر به فرد برای نظارت بر عملکرد سازمان در یک نگاه می باشد. اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می کند، امکان پیش بینی آینده را فراهم می سازد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آنها قرار می دهد، دسترسی به اطلاعات کسب و کار را آسان می کند و اغلب بهترین راه برای به دست آوردن بینش به عملیات و عملکرد سازمان است. با استفاده از داشبورد، مدیران و مدیران ارشد سازمان ها می توانند به سادگی در یک محیط پویا و ساده، بر شاخص های عملکردی سازمان، بخش یا واحد خود نظارت کامل و به روز داشته باشند.

راه اندازی و پشتیانی سرور

تأمین تجهیزات مربوط به سیستم سرور و نصب نرم افزارها و سرویس های آن قدم های ابتدایی در راه اندازی سرور بوده و مشخصاً بهینه سازی، امن نمودن و فراهم آوردن شرایط برای کارکرد صحیح و سازگار آنها در کنار هم بسیار حائز اهمیت می باشد. کارشناسان ما خدمات مورد نیاز شما از جمله تأمین و تجهیز سرور و ارائه خدمات شبکه در محل شما و نیز خدمات پشتیبانی را به شما ارائه خواهند داد.

فروش، تعمیرات و نگهداری تجهیزات بارکد و RFID

بی شک تأمین تجهیزات با کیفیت و ممتاز در زمینه بارکد و RFID مکمل بسیار مهمی برای نرم افزارهای کاربردی این حوزه کاری می باشد.ما علاوه بر تولید نرم افزاهای این حوزه با تأمین تجهیزات مورد نیاز، این امر را برای مشتریانمان تسهیل نموده ایم.همچنین تعمیرات و نگهداری تجهیزات بارکد و RFID شما همچون تهیه آنها مهم و ارزشمند است و البته این فرآیندی است که باید در بهترین زمان و با مناسب ترین سرعت انجام بگیرد.شرکت نوآوران مبانی پرداز مستعد ارائه بهترین خدمات در این حوزه می باشد.

مشاوره رایگان

ما در اختیار شما هستیم تا بهترین مشاوره را برای مدیریت و پویاسازی ساختار انبار کالاهای مصرفی یا تولیدی یا فروشگاهی شما را براساس فناوری بارکد و RFID عرضه کنیم.همچنین ما پیشنهاد های ویژه ای برای پیاده سازی سیستم های تولید،بسته بندی ،انبار و ردیابی شما داریم و البته مشاوره های رایگان ما در زمینه داشبوردهای مدیریتی و تعمیرات و نگهداری تجهیزات شما نیز پابرجاست.برای مخاطبانی که علاقمند به تغییر سامانه های خود و ایجاد سامانه جدید دارند نیز پیشنهاد می کنیم از مشاوره های کارشناسان ما در زمینه پالایش، انتقال و فرآیند سازی داده های خود بهره مند شوند.ما برای سازمان ها و ادارات نیز جهت ایجاد سامانه های فرآیند محور پویا پیشنهاد ویژه ای داریم؛ هدف ما تسهیل و تسریع روال کاری شماست، به شما اطمینان می دهیم استفاده از تجربیات کارشناسان ما برایتان بی ثمر نخواهد بود.

بارکد

ما به شما بهترین روش های آزموده شده در مراکز بزرگ کشور مبتنی بر بارکد را برای مدیریت و شفاف سازی انبار و اموال خط تولید و موارد وابسته را عرضه میکنیم. انبار مواد مصرفی؛ انبار قطعات و لوازم یدکی؛ انبار کالای تولید شده؛ و حتی ردیابی مواد و قطعات تا لحظه مصرف و پیگیری آن تا زمان استفاده در محصول نهایی را خدمت شما عرضه میکنیم. سامانه های ما مبتنی بر نسل چهارم نرم افزارهایی هستند که از دهه هشتاد به مشتریان خود عرضه کرده ایم و سخت افزارهایی را به آن پیوند داده و پیشنهاد خواهیم کرد که بارها آزموده ایم و به تمام جوانب آن وقوف داریم و میتوانیم به سرعت تهیه و تعویض و حتی تعمیر کنیم. برای هرگونه شرایط محیطی راه حل مناسبی داریم و نرم افزار و سخت افزار مناسب با شرایط شما را عرضه میکنیم. آخرین رویدادهای این صنعت را پیگیری کرده و شما را با بهترین گزینه ها تجهیز میکنیم تا زمان و بودجه در بهترین روش صرف شده و بالاترین بازدهی را داشته باشد.

RFID

فناوری برتری که امروزی از بخشهای نظامی تا فروش کالا در فروشگاه ها و پرداخت هزینه عبور از گذرگاه یا پارک خودرو و موجودی انبار را در بر میگیرد؛ برای ما مفهومی آشنا و تجربه شده است. برای مراکزی که به مرحله بالاتری از نیاز رسیده اند راه حلهای خوبی مبتنی بر فناوری RFID در اختیار داریم و مجموعه یکپارچه ای از نرم افزار و سخت افزار و تگ برای هر نوع فعالیت و ساختاری در دست ما قرار دارد. ممیزی اولیه نشان خواهد داد که چه راه حلی برای شما مناسب است و با بهترین هزینه و زمان و پشتیبانی و تامین لوازم مصرفی با شما خواهیم بود و تنها نخواهید ماند. حتی راه حلهای ترکیبی بارکد و RFID نیز به صورت یکجا در سامانه های ما مدیریت میشوند و نیازمند انجام عملیات موازی و آموزش های دوگانه و زمان و هزینه سربار نخواهید بود و در یک نرم افزار به صورت مجتمع هدایت شده و از یک مرکز خبره پشتیبانی خواهید شد.